Korduma kippuvad küsimused


Kuidas valida õige suurusega rehve?

Vastavad rehvimõõdud on märgitud kas auto kütusepaagi korgile või juhiukse postil. Arvestada tuleks sellega, et juba paigaldatud rehvid ei ole alati õiged, seega on enne uute rehvide ostmist oluline uurida, milline rehvimõõt Teie autole sobib. Kui Teil on siiski endiselt kahtlusi, soovitame pöörduda meie klienditeeninduse poole, et saada professionaalset nõu kõiges rehvidega seonduvas.


 

 Millal on vaja uusi rehve?

Nii suve- kui talverehvidel on kulumisnäitajad. Õigusaktidega määratud minimaalne lubatud mustrisügavus on talverehvidel 4 mm ja suverehvidel 1,6 mm. Siiski soovitame pöörata tähelepanu kulumisele igapäevaselt. Kui sõit muutub ebastabiilseks, eriti märja ilmaga, on aeg vahetada rehvid.




 Kuidas rehvivalik mõjutab pidurdusteekonda?

Pidurdusteekonda võivad mõjutada mitmed tegurid: kummi koostis, turvise disain, rehvi seisukord (uued või kasutatud), sõiduki kaal ja hooajalisus. Näiteks kui talverehvide pidurdusteekond on talvetingimustes lühem, siis suvel on nende samade rehvide pidurdusteekond palju pikem.

Seetõttu on hädavajalik hinnata rehvide seisukorda ja sobivust hooajaks. Kõigil EL-is turustatavatel rehvidel peab olema silt, mis sisaldab teavet iga rehvi pidurdusteekonna kohta märjal teepinnal.



 
Millal võivad kindlustusseltsid keelduda hüvitise maksmisest?

Kindlustusseltsid võivad keelduda kindlustushüvitise maksmisest, kui rehvid ei vasta seaduse nõuetele: nende kulumine ületab määratud minimaalse turvise sügavuse või ei vasta aastaajale.


 
Mis vahe on talverehvidel ning suve- ja aastaringsetel rehvidel?

Talverehvide pehmem kummisegu, võrreldes suverehvide kummiseguga, näitab paremaid sooritusnäitajaid madalatel temperatuuridel. Talverehvidel on spetsiaalsed lamell- (turvisemustri elementide) tehnoloogiad, mis tagavad hea juhitavuse mitte ainult lumel ja jääl, vaid ka märjal talvisel teel.

Suverehvide turvisemuster ei ole kohandatud kokkupuuteks lume ja jääga, mille tulemusena pikeneb auto pidurdusteekond.

Seevastu aastaringsed rehvid on mõeldud pehmematele kliimatingimustele.



 
Mis on joondamine ja miks on oluline seda regulaarselt kontrollida ja reguleerida?

Joondamine on soovitatav joonduskontrolli teenus pärast iga rehvivahetust, mis tagab, et paigaldatud rehvid ei kahjustata vale joondamise tagajärjel. Õigesti reguleeritud rataste joondus-kaldenurk tagab teie auto stabiilsuse teel, hõlbustab juhitavust ja pikendab ka rehvide kasutusiga.


 Kas rehvivalik mõjutab kütusekulu?

Jah. Igal rehvil on teatud veeretakistus. See on jõud, mis toimib vastu rehvi veeremise suunale. Kuna rehvid moodustavad sõiduautode puhul kuni 20% ja veoautode puhul kuni 35% kogu kütusekulust, on oluline saavutada madalad veeretakistuse näitajad.

Sõiduki massi mõjul deformeeruvad rehvid teepinnaga kokkupuute kohas ja kaotavad energiat kütuse näol. Mida suurem on deformatsioon, seda suurem on veeretakistus ja vastavalt suurem kütusekulu.


 Mis on homologeerimis- ja OE rehvid?

Originaalkomplekti rehvid on rehvid, mis paigaldatakse autodele juba tehaseversioonis. Homologeeritud rehvid on teatud konstruktsioonimuudatustega rehvid, mille tellivad autotootjad ja mis on valmistatud konkreetsete automudelite jaoks.


 Miks on vaja rehve tasakaalustada?

Igal rehvil ja veljel on oma raskeimad punktid, mis tekitavad tasakaalustamatuse, tekitades nii vibratsiooni, muutes auto raskesti juhitavaks ja soodustades rehvi enneaegset kulumist. Selle vältimiseks ja rehvi pika tööea ning mugava sõidu tagamiseks on vaja läbi viia tasakaalustamine. Rehvid tuleb kindlasti tasakaalustada iga hooaja alguses enne nende kasutamist.


 Miks on õige rehvirõhk oluline?

Rehvirõhk mõjutab rehvide kulumise kiirust, sõiduohutust ja -mugavust, kütusesäästlikkust ning auto veeremi kulumist.




 
 
Millistel juhtudel on võimalik kahjustatud rehvi parandada?

Igal juhul on soovitatav rehvi remont usaldada spetsialistidele. Kui kahjustus on rehvi küljel, siis neid ei parandata.


 Kas rehvid vajavad erilist hooldust?

Rehvihooldust on soovitav teostada spetsiaalse rehvivahuga, mis kaitseb UV-kiirte eest.



 
Kas auto erinevatele telgedele tohib panna erineva suuruse või erineva turvisemustriga rehve?

Teoreetiliselt võib kasutada erinevat tüüpi rehve, kuid rehvitootja ei soovita kasutada erinevat tüüpi turvist korraga. Liikluseeskirjad näevad ette, et samal teljel peavad olema ühesuurused rehvid.

On juhtumeid, kus saate erinevatele telgedele panna erineva suurusega rehve, kuid eeldusel, et see on autotootja poolt ette nähtud. Erinevat tüüpi rehvide kasutamisel tuleks nende kulumist regulaarselt kontrollida.



 
Kui ma tahan vahetada ainult kaks rehvi, kas need paigaldataks ette või taha?

Oleneb auto veoteljest. Veoteljele paigaldatakse uued rehvid, et kogu komplekt kuluks ühtlaselt.



 
Mida tähendab, kui rehvimõõdu tähistuses on märgistatud XL?

XL tähendab Extra Load – suurenenud kandevõime. XL-tüüpi rehvidel on tugevdatud külgseinad ja need on tavaliselt madala profiiliga rehvid.


 Kui kaua rehvid kestavad?

Sellele küsimusele ei saa üheselt vastata, sest rehvi kasutusiga sõltub mitmest tegurist, nagu sõiduolud, kulumine, teekate jne, kuid keskmiselt peavad rehvid vastu 2-4 hooaega.


 Kas suverehve saab kasutada aastaringseks sõitmiseks?

Kindlasti mitte, sest suverehvid ei ole erinevalt talverehvidest mõeldud talvisteks ilmastiku- ja teeoludeks ning ohutuse seisukohalt pole mõeldud talviseks sõitmiseks.


 Mis vahe on suverehvidel ja aastaringsetel rehvidel?

Suverehvid ja aastaringsed rehvid erinevad ennekõike kummi koostise ja turvisemustri poolest. Aastaringsete rehvide mustris on rohkem pilusid ja sooni, turvis on killustatud, et täita oma ülesandeid ka lumistes oludes. Seevastu suverehvid on kõvema koostisega ja turvises vähem sooni, nii et rehv säilitab jäikuse ja säilitab ka vormi suurenenud koormuse korral.


Tehniline informatsioon



Koormusindeksitega määrab rehvitootja maksimaalse koormuse kilogrammides, mida üks rehv talub. Kiirusindeks määrab maksimaalse kiiruse, mille juures rehv säilitab kavandatud kontaktpinna teega.



 Rehvi kiirusindeks

Rehvi kiirusindeks näitab maksimaalset ohutut kiirust, millega auto saab sõita ideaaltingimustes, näiteks kuival ja jäävabal teel. Selle indeksi määravad insenerid uue rehvimudeli väljatöötamisel ja seda kontrollitakse erinevatel ohutustestidel.

Rehvi kiirusindeksi leiate rehvi küljelt – seda tähistab kohe kahe või kolme numbri järel olev täht – koormusindeks. Näiteks kui rehvil on tähis 91V, siis on rehvi kasutamine on ohutu kuni 240km/h.




 Rehvi koormusindeks

Rehvi koormusindeks on parameeter, mis näitab maksimaalset koormust, mida rehvid taluvad. See indeks on märgitud rehvi küljel. Mida suurem on koormusindeks, seda suuremat koormust rehvid taluvad.



 Kuidas tootjad rehvi kiirusindeksit määravad?

Rehvi kiirusindeks määratakse testides ja hinnates rehvi vastupidavust ja ohutust konkreetsetes tingimustes. Tootjad kasutavad standardiseeritud teste, et määrata kindlaks maksimaalne ohutu kiirus, millega rehv võib sõita kuival ja jäävabal teel. Näiteks hinnatakse rehvide staatilist ja dünaamilist koormust, stabiilsust sõidu ajal ja muid tegureid.


 Kuidas valida õige koormuse ja kiiruse indeks?

Autode originaalkomplektis olevad rehvid vastavad kõikidele nõuetele, kuid nende väljavahetamist vajades tuleb jälgida, et indeks oleks sama või kõrgem kui praegune.

Indeks ei tohiks mingil juhul olla madalam. Suurema kiiruse ja koormusindeksiga rehvidel on parem juhitavus ja pidurdusvõime, samuti parem auto suutlikkus kurvides. Sageli on sellised rehvid aga lühema elueaga ja nendega sõitmine pole nii mugav.

Tootja määratud indeksi leiate auto tehnilisest juhendist või juhiukse postilt või kütusepaagi korgil asuvalt kleebiselt.


Rehvimõõdu kalkulaator


Rehvikalkulaator on mõeldud alternatiivse rehvimõõdu paigaldamise võimaluse arvutamiseks. See rehvimõõdu arvutamine on oma olemuselt teoreetilist iseloomu.

Tire Size Calculator


Velgede ja rehvide sobivustabel

Kui ei oska otsustada, et millised rehvid sobivad sinu auto velgedega siis järgnev sobivustabel on Teile kindlasti abiks.


Tabelis on toodud ära velje mõõt tollides ja vastav rehvi sobivus. Soovitav on kasutada ideaalset sobivust. 

 

Velje laius tollides

Min rehvi laius

Ideealne sobivus

Max rehvi laius

5.0"

155 mm

165 - 175 mm

185 mm

5.5"

165 mm

175 - 185 mm

195 mm

6.0"

175 mm

185 - 195 mm

205 mm

6.5"

185 mm

195 - 205 mm

215 mm

7.0"

195 mm

205 - 215 mm

225 mm

7.5"

205 mm

215 - 225 mm

235 mm

8.0"

215 mm

225 - 235 mm

245 mm

8.5"

225 mm

235 - 245 mm

255 mm

9.0"

235 mm

245 - 255 mm

265 mm

9.5"

245 mm

255 - 265 mm

275 mm

10"

255 mm

265 - 275 mm

285 mm

10.5"

265 mm

275 - 285 mm

295 mm

11"

275 mm

285 - 295 mm

305 mm

11.5"

285 mm

295 - 305 mm

315 mm

12"

295 mm

305 - 315 mm

325 mm

 


Update cookies preferences